Kelebek Oyuncak | Sipariş ve Destek 0248 325 85 25 Oyun Oyuncak Akıl Zeka Oyunları
Akıl Ve Zeka Oyunları » Kutu Oyunları
 • 3+ Yaş Zoombat (Dikkat Geliştiren Hafıza Oyunu)
 • 3+ Yaş Zoombat (Dikkat Geliştiren Hafıza Oyunu)
 • 3+ Yaş Zoombat (Dikkat Geliştiren Hafıza Oyunu)
 • 3+ Yaş Zoombat (Dikkat Geliştiren Hafıza Oyunu)

3+ Yaş Zoombat (Dikkat Geliştiren Hafıza Oyunu)

Kategori : Kutu Oyunları - Marka : Yükselen Zeka Yayınları
Nedir ? : Dikkatli Olan Ve Hızlı Davranan Oyunu Kazanır...
Barkod : 9786059874533648
Ürün Piyasa Fiyat:
99.90 TL
Ürün Fiyat:
85.00 TL
Havale ile Fiyatı :
82.45 TL
[Bu ürünü 16:00'a kadar sipariş verirseniz BUGÜN kargoda!]
stok

ADET SEÇİNİZ


Sepete Ekle
Hemen AL
Yeni Ürün
- Ürün Hakkında -

ZOOMBAT OYUN KILAVUZU

Yaş Grubu

+3 yaş

Oyuncu sayısı

2-6 kişi

Veli Öğretmen ve Uzman Notu

Derslerde ve sınavlarda başarılı olmak için dikkatli olmak ve güçlü bir hafızaya sahip olmak gerekiyor. Peki, beynimiz nasıl öğrenir? Hafızamız nasıl gelişir? İşte bu sorulara en güzel cevap: ZOOMBAT® Eğlenerek oynarken hafızanız gelişecek.

Yükselen Zeka, sizin için bireysel, ailece ya da sınıfça oynanan oyunlar üretiyor. Bu oyunlar sadece dikkat, zeka, hafıza ve hız odaklı oyunlar değildir. Tüm oyunlarımızı üretirken terapötik bir ortam oluşturmayı hedefleriz. Terapötik ortam; çocuğun kendisini tehdit altında hissetmediği, kendisini içtenlikle ifade edebildiği, destekleyici, geliştirici ve rahatlatıcı ortamdır. Çocuğunuzun gelişim düzeyini dikkate alarak oyunun seviyesini belirlemelisiniz.

KUTU İÇERİĞİ

 • 80 adet Zoombat Hafıza Kartı
 • 6 adet Zoombat Maske Kartı
 • 1 adet zil

1-  Oyun: ZOOMBAT KLASİK

 • Oyun 2-6 kişi oynanabilir. Zil tam ortaya konulur.
 • Yere kaç adet Zoombat Hafıza Kartı açılacağı kararlaştırılır. Küçük yaşlarda 2 kartla başlamak doğru olur. Açılan kart sayısı arttıkça oyunun zorluk seviyesi artar. Küçük çocuklarla oynarken yere az kart koymalısınız ve sadece 1 kartın arkasını çevirerek oynamalısınız.
 • Oyuncular sırayla “Lider” Lider, belirlenen sayıda kartı ortaya açar ve oyunculara yerdeki kartları incelemeleri için 5-15 saniye süre verir. Tüm oyuncular liderin “Maske Yukarı” komutuyla yüzlerini kapatırlar. Lider yerdeki kartlardan birinin arkasını çevirdikten sonra “Maske Aşağı” komutunu verir
 • Değişen kartı ilk fark eden oyuncu zile basar ve kartı kazanır. Yerde kalan kartlar toplanır ve destenin en altına eklenir. Sıradaki lider yere belirlenen sayıda kart açar ve oyun bu şekilde devam eder. On adet kart kazanan oyunun galibi olur.
 • Yerdeki kartlardan 2 ya da daha fazlası çevrildiğinde zile basan oyuncu değişen tüm kartları bilmek zorundadır. Kartlardan hepsini doğru gösterebilirse kazanır. Bir tanesini bile yanlış söylerse yerden kart alamaz. Ceza olarak lidere önceden kazandığı kartlardan 1 tane verir. Lider, bu kartı destenin en altına ekler. Kartı yoksa 1 kart borçlanır.

2- Oyun: ZOOMBAT MARATON

Bu oyun 2-6 kişi oynanır. Oyuncular sırayla “Lider” olurlar. Lider yere 3-5 kart açarak oyunu başlatır. Oyuncu bu kartları 1-3 dk inceler. Lider kartları yerden toplar ve oyuncudan kartları tekrar etmesini ister. Oyuncu kartları doğru hatırlarsa eski kartları tekrar göstermeden yere yeni iki kart açar. Süre bitince bu kartları da toplar. Oyuncudan ilk açtığı kartlar da dahil olmak üzere tüm kartları saymasını ister. Oyuncu şaşırıp söyleyemeyinceye kadar  her defasında 2 kart eklenerek oyuna devam edilir. Sonunda oyuncunun kaç kart sayabildiğine göre puanı belirlenir. Her kart 1 puandır. Lider sırayla tüm oyunculara bu senaryoyu uygular. Aldıkları puanlara göre oyunun galibi belirlenir.

3- Oyun: ZOOMBAT MEMORY GAME

Bu oyun 2-6 kişi oynanır. Yere istediğiniz kadar kart açabilirsiniz. Başlangıçta 10 karttan fazla olmasını önermiyoruz. Oyuncular bu kartlara 1-3 dakika kadar bakarlar. Tüm oyuncular liderin “Maske Yukarı” komutuyla yüzlerini kapatırlar. Lider yerdeki kartlardan 1-3 tanesini alır, yerlerine başka kartlar koyduktan sonra “Maske Aşağı” komutunu verir. Değişen kartları ilk fark eden oyuncu zile basar.  Zile basan oyuncu değişen tüm kartları bilmek zorundadır. Kartlardan hepsini doğru gösterebilirse kazanır. Bir tanesini bile yanlış söylerse puan alamaz ayrıca 5 puan ceza alır. Yerdeki kartları eksiksiz bir şekilde kim hatırlayabilirse 10 puan kazanır. Yerdeki kart sayısı çoğaltılarak oyun devam eder.

4- Oyun: ZOOMBAT SAHA

Bu oyun 2-6 kişi oynanır. 20-40 kart yere serilir. Zil kullanılmaz. Oyuncular yerdeki kartları 1-3 dk inceler. Liderin “Maske Yukarı” komutuyla yüzlerini kapatırlar. Lider yerdeki kartlardan 5 tanesini alır. Yerlerine yeni kartlar koyar ve “Maske Aşağı” komutunu verir. Tüm oyuncular aynı anda bu 5 kartı bulmak için yarışırlar. Her oyuncu farkettiği kartın ne olduğunu söyler ve alır. Hızlı olan kazanır. Kazandıkları kart sayısı oyunun galibini belirler.

 

Havale / EFT (%3) :82.45 TL (KDV Dahil)

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Bonus, Paraf, Card Finans, World, Axess, Maximum Kredi Kartlarına 9 Taksit
Taksit tutarıToplam
Peşin-85.00 TL
329.63 TL88.88 TL
615.10 TL90.58 TL
910.32 TL92.91 TL
128.03 TL96.37 TL
 
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
 

- İlgili Ürünler -


banner
Genç Odası
banner
Bahçe Mobilyaları
banner
Oturma Odası

© Copyright 2019 - Kelebek Oyuncak - Tüm Hakları Saklıdır

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır